kültéri játékok
Mi az?
Kis emberek hajtják lábbal,
De besegíthet egy kis áram!
Hogyha kézzel húzod, tolod,
Akkor is szüntelen mozog!
A játékautó alapelem egy kisgyermek játéktárában. Ahogy a babákat a kislányok, úgy a játékautókat a kisfiúk játékának tartják. Ez utóbbi állítás azonban egy nem helyes sztereotípia! Ahogy egyre több anyukát láthatunk a volán mögött, úgy a kislányok számára is mind természetesebb a játékautókkal játszani; ha nem is autóversenyezni, de mondjuk Barbie autójával játszani.
A játékautóknak számos típusa, rengeteg formája köszön vissza ránk a gyerekjáték webshopok oldalairól és az áruházak polcairól. Melyek a legérdekesebbek, -találóbbak, -népszerűbbek és a legjobb minőségűek? Kinek melyiket válasszuk? Szálljunk be egy körre a játékautók világában!
Elég volt a bezártságból! Irány a természet! Jólesett télen a szoba melegében kipihenni az előző év kinti mókázásait, de most már itt az idő újabb kalandokat keresni! A gyerekek hihetetlen mozgásigényét ügyesen kell lekötni, hogy az bennük ne maradjon; sérülés ne essék; a gyermekek is vidám élményként éljék meg és a szülők is bírják! Mi lehet a varázsszó? Gyerek csúszdák!
Emlékszünk még mi is a suhanás izgalmára? Most gyermekünk élheti át azt! Mit adhatnak a gyerek csúszdák a kicsiknek? És nekünk mennyit kell adni értük? Milyen típust válasszunk? Hova tegyük? Kérdés kérdés hátán! Lássuk a megoldásokat!
A reggel sötétben indul...Mire hazaérünk az oviból, suliból, lemegy a Nap! Pedig friss levegőre, még ha picit hűvös is, valamint arra a minimális, a felhőkön átszűrődő napfényre szüksége van gyermeknek, felnőttnek egyaránt! Ha a hétköznapok zsúfolt menetrendjébe nem is fér bele, a hétvégéken szakítsunk időt egy kis szabadtéri gyerekjátékra! A hűvösebb, gyakran kifejezetten hideg levegő miatt a gyerkőcöket jól be kell csomagolni! Viszont ügyelnünk kell arra is, hogy ne essünk túlzásba, különben könnyen kimelegedhetnek, illetve, nem fognak tudni megmozdulni, ami pedig az alapja a kinti téli gyerekjátékoknak! Mihez kezdjünk, ha kikerülünk télen a négy fal közül, de még nincsen hó? Van pár tippünk!
A gyerekeknek minden először látott dolog a csoda erejével bír. Már a kiságyból kifelé kandikálva szeretnének mindent felfedezni. Amikor pedig beindulnak a futóművek, nincs megállás! A gyermekek fantasztikusan nagy mozgási energiáját és hatalmas kíváncsiságát, nyitottságát nem elnyomni, hanem hasznosítani kell! Erre az egyik legjobb megoldás a kirándulás! Először, természetesen, ismertessük meg velük a közvetlen környezetüket, majd folyamatosan tágítsuk világukat! Kétségtelenül lenyűgöző helyek vannak külföldön, de azokat ráér később, akár már a kortársaival együtt felfedezni. Most ősszel, ovi és suli mellett maradjunk határainkon innen, s barangoljunk el hazánk legszebb, kisgyermekeseknek is ajánlott őszi kirándulóhelyeire, ahol nem csak gyönyörködhetünk, de a gyermekek kalandokban is bővelkedhetnek! Használjuk ki a gyengéd napsugarakat! Éljen az indián nyár!
“Itt van az ősz, itt van újra…” S a természetben körbe nézve valóban az egyik legcsodálatosabb évszakunk. Mégis, mivel a szeptember a legtöbb kisgyermek számára csak a szabadság végét, az iskola, az újbóli elkötelezettségek kezdetét jelenti, kevésbé népszerû az évnek ezen szakasza. Azért, hogy ennél többet jelentsenek e hónap napjai, összegyűjtöttünk 7+1 őszi kreatív ötletet gyerekeknek és szüleiknek, amik garantálják a minőségi közös tevékenykedést. Fedezzük fel közösen az évszak csodáit!
Az idei vakáció egy finoman szólva is bonyolult tanévet zár. A nyári szünet ettől még ugyanúgy minden iskolás gyerek leghőbb vágya és már mindjárt kezdődik a visszaszámlálás. A szülők idén is igyekeznek gondoskodni arról, hogy gyermekeik a szünidőt hasznosan töltsék, tele pihenéssel és élvezetekkel. A családi programok eltérőek lehetnek attól függően, hogy rendelkezünk-e védettségi igazolvánnyal. Így vagy úgy, mi összegyűjtöttünk pár ötletet, amit igazolvánnyal vagy anélkül is hasznosíthatunk és segíthetnek a gyerekek lefoglalásában és a szünidő hasznos eltöltésében.
Amikor a gyerekek még kicsik, a szülők felelősek azért, hogy olyan környezetet teremtsenek számukra, amik az egészséges életmód kialakítására és annak megtartására ösztönzik őket. Mivel elsődlegesen a szülő számít szerepmintának, nagyon fontos, hogy bizonyos szabályokat betartsunk. Hogy mik is ezek? Íme egy kis puska. Lássuk, milyen irányelveket érdemes követni, hogy gyermekünk egészséges és aktív maradjon.
A gyerekek, csakúgy mint a felnőttek, életkortól függetlenül szenvednek a COVID és a vele járó bezártság hatásaitól. A nagyobbakat a távoktatás viseli meg, hiszen szeretnének már a társaikkal játszani csakúgy, mint az óvodás korúak. A kisebbeket szintén megzavarja, hogy nem lehet játszótérre menni és valahogy anya is sokkal feszültebb otthon. Mégis jobb lenne mindent úgy csinálni, mint előtte, nem? Kimenni játszani kerti játékokat, csúszdázni, homokozni vagy csak tinis dolgokról csevegni. Mozgással és játékkal kicsit enyhíthető a feszültség, de hogyan is változtassunk? Ehhez kívánunk most tippeket adni!
Az idei húsvét egy kissé más lesz, mint ahogy azt eddig megszokhattuk. Már a tavalyi ünnep is rendhagyó volt, ám akkor még korántsem állandósultak olyan állapotok, amik mára már szinte bevettnek számítanak: a gyerekek távoktatásból várják a húsvétot, az ovi nincs nyitva az ünnepekig és a család már egyre nehezebben bírja a terheket. Persze, húsvét idén is vasárnapra esik, mégpedig április 4-ére, ami viszont elmarad, az a locsolkodás, a rokonlátogatás vagy éppen a külföldi út. Elkeseredni azonban nem érdemes, hiszen a tavalyi rendhagyó cikkünk után a Gyerekjátékbolt idén is remek ötletekkel szolgál a közös ünnepléshez. Ne hagyjuk, hogy a járvány tönkretegye a mókánkat! Bár a hagyományos körülményeket most nehéz megteremteni, mégis élvezhetjük a tradíciókat – némi módosítással.